ciąża mama

Gadżet każdej mamy – książka :)

W ciąży przychodzi taki moment, kiedy prawie każda z nas musi zwolnić tempo i czasem po prostu przysiąść i odpocząć. Taki moment sprzyja sięgnięciu po dobrą książkę, która spowoduje, że nie „zmarnujemy” tego czasu tylko na odpoczynek :). Pewnie wiele z Was szuka w tym czasie pozycji na temat ciąży i macierzyństwa. Mam dla Was dziś dwie propozycje świetnych książek, po które warto sięgnąć w tym czasie.

Ciąża dla bystrzaków

Poradnik, po który sięgnęłam w pierwszej kolejności. Seria „dla bystrzaków” jest chyba wszystkim znana. Przyznam się szczerze, że obawiałam się, że książka może okazać się pozycją napisaną „pod publikę”, „na fali” poprzednich edycji.
Okazało się jednak, że książka jest kompendium wiedzy na temat wszystkich etapów ciąży, diety w ciąży oraz porodu. Zawiera ona wiele praktycznych wskazówek, które mi pomogły zarówno w zaplanowaniu swojej diety jak i garderoby (jak każda kobieta mam skłonność do kupowania wielu ubrań, dzięki książce ograniczyłam zbędne wydatki). Podział książki na poszczególne tygodnie ciąży był swego rodzaju „kalendarzem adwentowym”, z każdym mijającym tygodniem (lub kilkoma) otwierałam książkę z ciekawością czytając co mnie dalej czeka.

Atutem książki jest również cena- w internecie znajdzie ją za 30-35 zł. To naprawdę niedużo za tak konkretną dawkę wiedzy.

Język Niemowląt

Absolutny hit. Na początku byłam sceptyczna i nie wierzyłam, dlaczego ta książka jest aż takim bestsellerem. Do czasu… Książka jest szczególnie polecana rodzicom, którzy spodziewają się pierwszego dziecka, dla mnie jednak jest to idealna książka dla każdego kto spodziewa się potomka i chce zrozumieć jego zachowania.

Nie zdradzę Wam więcej szczegółów ale jako „zajawkę” powiem, że dzięki tej książce dowiedziałam się:

  • że płaczące dziecko nie jest „oznaką”, że mama sobie nie radzi
  • że można mieć szczęście i trafić na „dziecko aniołka”, które przesypia noce a jego rodzice są wypoczęci
  • dlaczego dziecko na początku jako zabawkę potrzebuje kartkę papieru z namalowanymi czarnymi kreskami
  • jak zapanować nad chaosem jaki powoduje pojawienie się nowego członka rodziny
  • jak być wypoczętym przy swoim dziecku.

Gorąco polecam Wam tą książkę, jestem przekonana, że zmieni Wasz stosunek do tego jak zajmować się noworodkiem!

A Wy, jakie książki czytacie w ciąży? Jakie polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *