sposób na płaczące dziecko, kolki, uspokajanie
mama niemowle

Uspokajanie dziecka cz.1 – piłka!

Zaczęło się 🙂 – kolki i płacze. Większość moich znajomych wspomina, że pierwsze 3 miesiące to nieustające uspokajanie dziecka. Nieliczne przypadki mają to szczęście, że dziecko je i śpi :). Ten post jest nie dla nich.

Jeśli więc należysz do tej znakomitej większości, która niestety przez pierwsze 3 miesiące przechodzi przez istny obóz treningowy i szukasz sposobu na uspokojenie dziecka – zdradzę Ci mój sposób 🙂

sposób na kolki u dziecka

Piłka do pilatesu – wracamy do kondycji po porodzie i…. uspokajamy dziecko

Piłka do pilatesu – kupiona przeze mnie jeszcze w czasie ciąży.. planowałam siedzieć na niej przy komputerze gdy już kręgosłup odmawiał posłuszeństwa. Ostatecznie napompowana kilkanaście dni przed porodem, więc jak się domyślacie nie użyta prawie w ogóle.

Stała więc sobie w kącie i czekała na czasy świetności. Liczyłam, że po porodzie uda mi się zacząć na niej ćwiczyć aby powrócić do formy, ale okazało się, że jej przeznaczenie będzie inne ;).

Patent na uspokajanie za pomocą piłki zdradzili nam znajomi ( i chwała im za to). Okazało się, że piłka ma cudowny wpływ na dziecko. Siadasz na piłce z niemowlakiem owiniętym w becik i….. cisza :). Prawdopodobnie miękkie kołysanie na piłce przypomina dziecku czas kiedy było w brzuchu. W przypadku naszej córki, nic nie działało tak skutecznie 🙂 i nie sposób było oszukać dziecka (choć bujaczek czasem dawał radę).

piłka do pilatesu sposób na kolki

Niestety jest również druga strona medalu. Siadając na piłce zazwyczaj się lekko garbimy, i do tego mamy na rękach (słodki bo słodki ale..) ciężar. W efekcie wystarczy kilkanaście minut na piłce aby nasz kręgosłup dawał o sobie znać…  Dlatego uspokajając dziecko na piłce trzeba pamiętać o swoich ograniczeniach i uważać na to aby „mierzyć siły na zamiary”.

Dodatkowo – kupując piłkę zwróćcie uwagę na atesty (jeśli taka piłka pęknie skutki mogą być bolesne dla rodzica i dziecka) oraz na ograniczenia wagowe. Sprawdzając ograniczenia wagowe trzeba pamiętać, że kobieta po porodzie nie wraca od razu do swojej wagi a dodatkowo siadając na piłce ma na rękach 3-7 kg…

uspokajanie dziecka, sposób na płacz niemowlaka

Jest to pierwszy post z serii „jak uspokoić dziecko”  -już niedługo pojawi się kolejny. Jeśli macie swoje sposoby na uspokojenie dziecka w pierwszych miesiącach życia, lub macie doświadczenia z uspokajaniem na piłce – dajcie koniecznie znać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *