mama niemowle życie

Uspokajanie dziecka cz 2 – tajemny chwyt

Gdy dziecko wpada w histerię (przez kolki lub z innych powodów) i żaden sposób nie pomaga żeby go uspokoić, tulenie, bujanie, piłka czy smoczek nie dają rady-  wtedy sięgam po tajną broń. Chcecie wiedzieć jaką? Zobaczcie sami a zobaczycie, że uspokajanie dziecka to wcale nie taka czarna magia!

Dr Robert Hamilton wrzucił do internetu film instruktażowy w jaki sposób złapać dziecko aby się uspokoiło w ciągu kilku sekund.

Gdy pierwszy raz to zobaczyłam, nie wierzyłam i postanowiliśmy z mężem wypróbować ten chwyt przy najbliższej okazji. Długo nie trzeba było czekać. Ze zdziwieniem odkryliśmy, że to co wydaje się niemożliwe staje się możliwe – córka uspokaja się w kilka sekund. I nie jest ważne w jak wielkiej histerii jest w danym momencie i co ją wywołuje.

Dla mam, które obawiają się tego chwytu – nie jest trudny do wykonania i jeśli dobrze go wykonacie (zgodnie z instrukcjami) – nie zrobicie dziecku krzywdy.

Oczywiście musi być jakiś minus – chwyt (przynajmniej w naszym przypadku) nie powoduje permanentnego uspokojenia. Jeśli kolka albo głód powoduje płacz to po kilku minutach od odłożenia dziecka płacz się znów zaczyna. Jednak sposób ten idealnie działa kiedy dziecko zaczyna się „nakręcać” i wpadać w płacz coraz mocniej i potrzebujemy je szybko uspokoić aby np nakarmić albo włożyć do wózka.

Film znalazłam na blogu: prostujemy-dzieciaki.pl – który gorąco polecam wszystkim Mamom, którym zależy na prawidłowym rozwoju motorycznym pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *